Jídelníček

 

Na tomto místě se v nejbližší době objeví regulerní jídelníček. Zatím zájemcům o pobyt v našem pensiónu nebo jen posezení v naší hospůdce nabízíme malou ukázku toho, na co se mohou těšit.

11054529_949857431698681_7206496546554809011_n

Restaurace bude nabízet jídla domácí výroby – zvěřinová paštika, tlačené koláče, zmrzlina…
Velké zastoupení budou mít krajové speciality – kyselo, sejkory, krkonošská caparanda, chřupance…
V nabídce budou jídla ze zvěřiny např.:  Dančí steak na brusinkách s houbovým ragu a krkonošsou lepenicí.
Chybět nebudou  pokrmy z domácích těstovin např.:  Domácí těstoviny s kuřecím masem, smetanou a listovým špenátem.
Poloviční zastoupení v nabídce jídel budou mít bezmasé pokrmy.

kyselo

Pro hosty kteří si nedokáží vybrat z jídelního lístku,bude možnou alternativou naše denní menu, které se bude skládat z polévky, hlavního chodu a desertu. Aktuální informace naleznete v sekci Novinky.
Pokud ani denní menu nebude hostům vyhovovat,  bude možné domluvit se s kuchařem na jídle “ušitém na míru”.

salmon-518032_960_720

Na čepu bude nové pivo Trautenberk 11°. Trautenberk 11° je spodně kvašený ležák světle zlaté barvy s jemnou chmelovou vůní, střední plností a delším hořkým dozníváním. Pivo je uvařeno ze tří druhů sladů tradičním dvourmutovým způsobem, chmelené „na třikrát“. Trautenberk 11° se vyznačuje vyšším řízem, hustou bílou pěnou a především skvělou pitelností.

8c680bb207473e5f78e28ddae8ed5872

Chybět nebude ani další regionální pivo Krakonoš 12°. Jaký jiný ležák by taky měl doprovázet Trautenberka? Krakonoš je klasický ležák s plnou velmi příjemně sladěnou chutí, která je nezaměnitelná, osobitá. Krakonoš je přímočarý, avšak po každém doušku má člověk pocit, že ten další bude opět zážitkem. Lze tedy říct, že v naší restauraci můžete s pivem zažít Krkonošské pohádky.

krakonos

Další regionální specialitou budou likéry společnosti Apicor,  vyráběné v nedalekém podkrkonšském městečku. Kdo by neznal Kontušovku, Kmínku, Višnovku, Medovinu,Ořechovku apod.

apicor

Dále v naší nabídce naleznete také některý z destilátů a likérů mezi znalci oblíbené společnosti Žufánek. V každém případě to bude vynikající slivovice.

32

Co se týká vína, rozhodli jsme se poohlédnout po vinicích v okolí Roudnice nad Labem. V naší nabídce budou jak vína rozlévana, tak vína jakostní.

white wine